AHC TV tarafından ekranlara getirilen Zero Hour, macera dolu bir aksiyon olarak gözümüze çarpıyor. Prison Break diziyle eş değer bir aksiyon içerisinde geçmesinin sebebi Prison Break yapımcıları arasında bulunan Paul Scheuring’in Zero Hour’un üç yapımcısından birisi olmasıdır.

Kendimizi sorulara cevap bulamayacağımız bir dönemin içinde buluyoruz. Öyle sırlar dönüyor ki dönemin Papa’sından bile gizleniyor. Naziler her zaman ki zekalarını kullanarak Tanrıyı oyunda saf dışı bırakacak olan yol bulurlar. Ama bu düşünceyi gerçekleştirmeleri için gizli bir şekilde harekte eden Hristiyan tarikatının sakladıkları sırra sahip olmaları gereklidir.

Son derece titizlikle saklanan sır günümüze kadar gelir. Bu sır fantastik ve doğaüstü olaylar hakkında araştırma yapan dergi      Modern Skeptic’in yayın yönetmeni olan Hank Galliston’a kadar uzanır.

Hank’ın tutkuyla bağlı olduğu eşi Laila, New York’ta eski saatleri tamir eden bir dükkan işletmecisidir. Olaylar Laila’nın eski saatlerin satıldığı kısımdan ilginç görünümdeki bir saati almasıyla birlikte başlar. Laila saati eline aldıktan sonra dönülmez bir yola doğru sürüklenir. Saati ele geçirmek için dükkanı ele geçiren kötü amelleri olan bir adam, aradığı saati bulamayınca Laila’yı esir olarak alır. Eşini bulmak için arayışa giren Hank ve çocuksu yapıdaki iki yardımcısı saatin içinde bir harita buluyor. Haritanın yazım dili eski ölü bir cin yazısıdır.

Haritayı fotoğraflayan Hank, orjinalini kötü adama kaptırıyor. Elindeki fotoğraf ile birlikte karısının izini sürecek olan Hank ve yardımcılarını esrarengiz olaylar beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir