X Company, tarihi konuların işlendiği olayların Fransa’nın Villemarie kasabasında geçecek drama tarzında bir dizidir.

Ülkeye saldırılarını her geçen gün daha fazla şiddetle saldıran Nazilere karşı durmak için X Company adında bir kamp kurulmuştur. Kamp birbirinden yetenekli 5 ajan yetiştirmiştir. Lokasyonu Lake Ontario’da bulunan kamp sadece üst düzey yetkililerin bildiği özel eğitim verilen bir noktadır. Amerikan, Kanadalı ve İngiliz üyelerinin yer aldığı 5 kişilik ekip Fransa’ya gönderilerek savaş konusunda görevlendirilir. Her birinin ayrı bir görevi vardır. Kampın kalbi olacak olan bu 5 ajan bazen lağım çukurlarında bazen lüks otellerde bazense bir sandıkta yaşamak zorunda kalacaktır.

Kanada vatandaşı olan Duncan Sinclair, askerlik döneminde oldukça başarılı bir dönem geçirmiştir. Kendisi gibi asker olan iki oğlunu da kaybetmiştir. Birisi kayıp diğeri ise Birinci Dünya Savaşı sırasında ölmüştür. Umutları tükenen insanlara umut aşılamak için X Company tesisini hazırlar. Görev için tesise kabul ettiği insanlara gerekli eğitimi kendisi vermektedir. Aurora Luft, okul zamanlarında gördüğü şiddet karşısında savaşmayı öğrenmiştir. Fransa’nın Almanya kontrolü altına geçmeden evvel Paris’te gazetecilik mesleğini yapıyordu. Bulunduğu ortamlara ayak uydurmasıyla göze çarpan Luft, X Company’e dahil olduktan sonra müthiş bir ajan olmuştur.

X Company

Nazik bir yapıya sahip olan Alfred Graves’in özel bir yeteneği vardır. Bulunduğu ortamda konuşulanları, cisimleri, rakamları hatta kokuyu bile hafızasına kazır. Silah seslerinden oldukça korkan Alfred, Duncan Sinclair tarafından masabaşı bir iş alma bahanesiyle kampa getirilir. Neil ise hızlı düşünen ve hızlı reflekslere sahip birisidir. Londra’nın karanlık sokaklarında adalet saçmak için yaşayan polistir. Almanların yaptığı bir hava saldırısı sonrası ailesini kaybetmesi Almanlara karşı olan nefretini arttırmıştır. İntikam uğruna herşeyi yapabilecek olan Neil işine dört elle sarılacaktır.

Tom Cummings, X Company’e dahil olan ilk Amerikan vatandaşıdır. Daha önce Birleşik Devletler savaşında görev almıştır. Ajanlık gibi hünerleri olmasa da politik konular üzerinde başarılı olması onu bir adım öne çıkardı. Son olarak bizlere Harry Potter’i anımsatan Harry James, mors alfabesiyle şifreli yazılar ve tasarımlar hazırlayabilmekte. Kimya bilgisinin üst düzey olması ve 1 dakika gibi kısa bir sürede 51 kelimelik kod yazabilmesi onu ekibin vazgeçilmezlerinden yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir