Yayına aldığı kaliteli yapımlarla karşımıza gelen FX, bu sefer Wilferd isimli komedi dizisiyle seyircilerinin karşısına geliyor. Aynı isme sahip Avusturalya yapımlı bir dizinin uyarlamasıdır. Diziyi ilginç kılan nokta ise başrol oyunculuğunda yine Avusturalya yapımındaki dizinin başrol oyuncusu Jason Gann ve Yüzüklerin Efendisi filmiyle şanını elde eden Elijah Wood’un olmasıdır. Senaryo Family Guy yapımıyla tanıdığımız David Zuckerman tarafından hazırlanmış. FX’in adet haline getirdiği uygulamaya uyan dizi ilk sezonunu 13 bölümle kapatıyor.

Ryan Newman, hayatta bir amacı olmayan, depresyonik bir hayat yaşayan, kız kardeşi de dahil olmak üzere kimseyle iyi geçinemeyen, mesleğiyle bile ilgilenmekten hoşlanmayan içine kapanık bir avukattır. Hayattan tat alamadığı için intihar etmeyi düşünmektedir. İntihar için kendisine bir karışım hazırlayarak onu içer. Ölümün gelmesini beklediği sırada kapı aniden çalar. Gelen yan komşusudur. Köpeğini 1-2 saat göz kulak olması için Ryan’a getirmiştir.

Ryan, karşısında bir köpek yerine köpek kostümü giymiş birisini görür. İlk başlarda yaptığı karışımın etkisi sanarak komşusun teklifini kabul eder. Bir yandan ilacın etki yapmasını beklerken diğer taraftan da köpekle ilgilenmeye çalışır. Ama köpek onun bildiği gibi değildir. Tıpkı insanlar gibi konuşabilen, uyuşturucu ve alkol kullanan, küfürbaz bir köpektir.

Hayatın cilvesi olacak ki ilaç etkisini göstermez. İlk başlarda köpeği aldığı karışım etkisiyle gördüğünü düşünen Ryan, etkinin olmadığını farkedince köpeğinde gördüğüyle gerçek olduğunu anlar. Köpek ile iletişim kurmaya çalışır. Ama onun bu halini görebilen tek kişi Ryan’dır. Olup bitenler hakkında pek bir fikri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir