AMC kanalı ile ekranlara merhaba diyen Washington’s Spies, Nikita, Terra Nova, Bones gibi ünlü dizilerin yapımcısı Craig Silverstein ve yine Bones’in yapımcılarından olan Barry Josephon tarafından yapıma alınmıştır. 6 Nisan 2014 yılında yayın hayatına başlayan dizi başarılı bir grafik çizerek yayın hayatına devam etmektedir. Her sezonu 10’ar bölümden oluşmakta ve bir bölümü 45 dakika sürmektedir. Hikaye Alexander Rose isimli yazarın gerçek yaşama dair bilgilerle yazdığı roman Washington’s Spies: The Story of America’s First Spy Ring’den esinlenilerek hazırlanmıştır.

Hikaye New York şehrinin Steakuet isimli kasabasında başlıyor. Abraham Woodhull kendi tarlasında lahana yetiştiren genç bir çiftçidir. Eşi ve çocuğuyla birlikte ekonomik durumları iyi bir yaşam sürdürmektedir. İngiliz yönetiminin kontrol ettiği kasaba adalet olgusunu yitirmeye başlayınca kasaba halkının İngiliz yönetimine karşı bağlılığını sorgulanma başlıyor. Abraham bu olaylar sonrası düşünceleriyle çatışmaya başlıyor.

New Jersey bölgesinde ise bağımsızlık için birliklerle mücadelede olan asiler var. Kraliçe’nin koruyucusu olan Rangers özel birliği tarafından pusuya düşürürler. Pusudan yara almadan kaçmayı başaran Benjamin Tallmadge, Abraham’ın çocukluk arkadaşıdır. Pusu sonrası İngiliz yönetiminin her yerde kulağı olduğunu düşünerek kendi casusluk birliğini kurmaya karar verir. Abraham’ı ise İngilizlerden bilgi almak için casus olarak görevlendirme düşüncesindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir