Polisiye yapımları sunma konusundan oldukça zevk alan CBS kanalı, efsaneler kategorisine adını yazdıran polisiye dizilerinden CSI serisi, Criminal Minds ve NCIS ikilisinin de yayın kanalıydı. Unforgettable, ilk sezonunu 22 bölümle bitirdikten sonra ikinci sezonunu yaz ayının sonuna doğruna yayına girmesiyle 13 bölümle sonuçlandırdı. Yapımcıların kitaplardan esinlenme geleneği Unforgettable’de de devam ediyor. J. Robert Lennon isimli yazarın The Rememberer isimli kitabından esinlenilerek hazırlanmıştır.

Dizide ana karakter olarak karşımıza çıkan Carrie Wells, hipertimezi isimli hastalığa yakalanmış eski bir polistir. Hipertimezi milyonda bir rastlanan zihin hastalığıdır. Gördüğü hiçbir şeyi unutturmuyor. Bu hastalığa sahip olan Carrie, hastalığını günlük yaşamında kullanmayı ihmal etmiyor. Milyonda bir gelen bu hastalık garip bir şekilde Carrie’ye küçük yaşta öldürülen ablasının öldürülüşünü hatırlatmıyor. Bu durum sonrası polislikten istifa etmiştir.

Polis olmadan evvelki gibi bir yaşam tarzına dönen Carrie, üst komşusunun öldürülmesiyle birlikte tekrar olaylara dahil oluyor. Rastlantı olacak ki cinayeti araştırmaya başlayan dedektif, kendi kardeşinin ölümünü araştıran aynı zamanda eski sevgilisi olan Al Burns oluyor. Uzak durmak istediği hayatına istemediği halde tekrar dönmek zorunda kalan Carrie, Al Burns’a davayı çözmesi için yardım ediyor. Ayrıca kız kardeşinin ölümünü araştırmaya da devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir