Treme, 2010 senesi itibariyle caz müzik, sokak jargonu, kızıldereliler ve New Orleans konuları etrafında dönen hikayesiyle HBO kanalında yayın hayatına başlamıştır. Dizinin yapımcıları arasında David Simon ve Eric Overmyer yer alıyor. Dizin en çarpıcı noktası ise Emmy ve Grammy ödüllerinin yanı sıra 5 farklı ödüle daha sahip olmasıdır.

Treme, 2005 senesinde gerçekleşen Katrina Kasırgası’nda Amerika’nın en çok etkilenen bölgelerinden New Orleans’ın bir mahallesi olarak karşımıza çıkıyor. Kasırganın yaşattığı etkini üstünden 3 ay geçmiştir. Evlerine tekrar dönmek isteyen insanların yaşanmayacak halde olan mahallelerinde tekrar hayata tutunmalarınına tanık olacağız.

Treme insanları yaşanan bu büyük felakete rağmen ümitsizliğe kapılmıyor tam tersi umutla çalışmaya koyuluyor. Kaybettikleri yakınlarına, hükümete, polislere hatta kasırga sonrası zarara uğramamış konutlarda yaşamalarına engel güçlere rağmen ayakta duruyorlar. Elektrik ve ısınma konularında bir altyapıları olmasa bile onlar müzik ile hayatta kalmaya çalışıyorlar. Ellerinden geldiği kadar işlerine sıkıca tutunuyorlar ve festivallere başlıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir