Torchwood, 2006 senesinde yayın hayatına başlamış ve yapımcılığını Russell T. Davies üstlenmektedir. Dizi Doctor Who dizisinin spin-offu olarak karşımıza geliyor. Toplamda dört sezon süren dizinin başrol oyunculuğunda Doctor Who ile tanıdığımız Captain Jack Harness karakterini canlandıran John Barrowman ve Eve Myles bulunacak. Bu ikiliye dizi boyunca eşlik edecek diğer oyuncular ise Burn Gorman, Gareth David-Lloyd ve Naoko Mori olacak.

Torchword’u 3 bölüme ayırarak inceleyebiliriz. İlk bölüm doktorun dünyada olmadığı zamanlarda dünyayı güvende tutmaya çalışan grubun maceralarıyla başlıyor. Doctor Who ile aşina olduğumuz uzaylılara karşı mücadele verecek olsalar da daha çok dünyada yaşamını sürdüren canavarlara karşı savaşacaklar. Ayrıca grup arasındakilerin hayatları ve yaşayacakları aşklar öne çıkıyor.

İkinci bölümde ise daha çok aynı anda dünyada bulunan bütün çocukların bir anda konuşmaya başlaması üzerinde duruyor. Her bölüm bir gün üzerinden ilerleyerek beş günde olaylar sonuçlanıyor.

Son olarak üçüncü bölümde ise dünyada yaşayan insanların hiçbirinin aynı anda ölemeyecek olması üzerinde ilerliyor. Bu olayın yanı sıra Amerika’da farklı olaylar üzerinde de duruluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir