Philappa Gregory isimli edebi yazarın The White Princess isimli romanından esinlenilerek hazırlanan, The White Queen, BBC kanalı tarafından ekranlara taşınacak. Dizinin oyuncu kadrosunda güzel oyuncu Rebecca Ferguson, Max Irons, James Frain, David Oakes, Aneurin Barnand, Amanda Hale ve Janet McTeer gibi tecrübeli isimler yer alacak. Dizi dönemin İngiltere’sini ekranlara taşıyacak gibi görünse de aslında savaş sonrası yorgun düşmüş kadınların ve aralarında yaptıkları taht kavgasını ele alacak.

Elizabeth Woodville, yaşanan büyük savaş sırasında kocasını kaybetmiştir. Hikaye Elizabeth’in savaş sonrası yatağından uyanmasıyla başlıyor. Yeni kral Edward ile tanışmak için yola çıkan Elizabeth güzelliğiyle Kral Edward’ı kendisine bağlayacak. Yaşayan bütün İngiliz kralları gibi kendisi de bir kadın tuzağına düşmeyi başarıyor.

Adına Güller Savaşı verilen savaş, İngiltere’nin iki köklü ailesi arasındaki taht kavgası yüzünden çıkmıştır. Sürekli karakterler arasında dönecek gizli planlar, entrikalar ve birbirlerininin kuyusunu kazma isteği olayı aksiyon dolu bir hale getiriyor. Dünyadaki bütün yönetimlerde olduğu gibi burada da kimin hangi tarafta olduğu belli değil. Erkek ırkının hüküm sürdüğü dünyada kadınların yeni bir başlangıç yapmasıyla birlikte kadın erkek dengeleri değişecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir