The Village, BBC One tarafından yayınlanan ailevi drama yapımı olarak göze çarpıyor. Yapımını büyük ödüllere sahip Petter Moffat yapmaktadır. Dizi, Birinci Dünya Savaşı’nın etkilerini üzerinde bulundurduğu 1914-1920 seneleri arasında geçiyor. Hikaye İngiltere’de bulunan bir kasabada hemen hemen her bölgede yaşanacak olan sorunlarla yüzleşen bir ailenin etrafında dönüyor.

John ve Grace Middleton, iki çocukları Joe ve Bert Middleton ile birlikte beş nesil ayakta tutmaya çalıştıkları çiftliklerinde yaşama tutunma çabası vermektedir. Joe Middleton ailesine destek olmak amaçlı Allingham malikanesinde çalışıyor. Bert ise pek başarılı bir okul dönemi geçirmese de öğretmeni Gerard Eyre tarafından okul desteği sağlanılarak okula devam etmektedir.

Köy halkı tarafından pek sevilmeyen John Middleton, sürekli yaşadığı başarısızlık yüzünden iki oğlunun hayatlarını kısıtlayıp onları baba sevgisinden mahrum bırakmıştır. Hayat böyle acımasız olsa da tatlı yönleride vardır. Takvimler 1914 yazını gösterdiği sıralarda kasabaya gelen ilk otobüste başta Bert ve Joe’nin hayatını değiştirecek birisi vardır. Otübüste Martha Lane isminde bir öğretmen vardır. Martha Lane, önce Joe ve Bert’in yaşamında ardından bütün kasabalının gözünde bir efsane olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir