Showtime tarafından ekranlara getirilen The Tudors, İngiltere’nin bir türlü ortak bir sonuç elde edemediği bir dönemi karşımıza getiriyor. 8. Herny ve Tudor Hanesi’nin konu edindiği dizi de bir kralın zevkleriyle değil de bir yöneticinin kötü sonuçlar doğuracak kararı ve bir kişinin aldığı kararla halkın nasıl etkilendiğini ele alacak. Micheal Hirst tarafından yazılan hikaye, 16. yüzyılın İngiltere’sinde yaşanıyor.

Oyuncu kadrosunda Jonathan Rhys Meyers, Maria Doyle Kennedy, Henry Cavill, Natalie Dormer, James Frain, Sarah Bolger, Claire Macaulay ve Kate Duggan yer alacak.

Ülkemizde daha çok Boleyn kızlarıyla ilişki yaşadığı duyumlarıyla tanınan 8. Henry, sanıldığını aksine İngiltere hükümetini Katolik Kilise’den bağımsız etmesiyle ünlüdür.

VIII. Henry,inatçı tavırları ve sinirli yapısının yanı sıra yaşadığı aşklarla bilinmektedir. Canı kadar çok sevdiği Anne Boleyn’den sonra bir yalnızlık yaşayarak sarayın güzel cariyelerinden birisi olan Jane Seymour ile birlikte yalnızlığını gidermeye çalışıyor. Hayatın onu fazla yıpratması ve yaşının ilerlemesiyle birlikte tahtına varis olacak çocuğu hayatındaki en önemli istekdir. O bu isteğiyle yanıp tutuşurken ülke içerisinde yaşanan kaos her şeyi değiştirecektir. Kral’a karşı isyan başlatmaya hazırlanan halk, Henry’nin güç arzusu karşısında ayakta kalabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir