The Hour, BBC kanalı tarafından 2011 senesinde yayına alınmıştır. Yayınlandığı iki sezon sonrası iptal kararını aldı. Ama bitiş tarihiyle ilgili bir haber verilmediği için final bölümünü izleyemedik. Dizi kurgusuyla kendisine bağlayan ama bir anda iptal kararıyla izleyenlerini üzen bir yapıda. Hikaye, 1956 senesinde dönemin BBC kanalında yer alan bir haber programı yapımcılarının o sene gerçekleşen Suez krizi ve üstü kapatılmaya çalışılan bir cinayet vakasının gerçeklerini ortaya çıkarmalarını mercek altına alıyor. Oyunculuk kadrosunda Romalo Garai, Ben Whishaw ve Dominic West gibi isimler mevcut.

Haber programının ekibi, programın yapımcısı Bel Rowley, programın sunucusu olmak için başvuruda bulunan Hector Madden, Hector’a yerini kaybedip iş hayatına araştırmacı olarak devam etmekte olan Freddie Lyon’ten oluşuyor.

Bel Rowley; iş hayatında oldukça başarılı bir dönem geçirmesine rağmen hala kendisini kanıtlayabilme uğraşı içerisindedir. Güzel, zeki ve çalışkan bir kadın olarak göze çarpıyor.

Bel Rowley ve ekibi devlet tarafından uygulanan baskılara rağmen göğüs gererek gizlenen olayların gün ışığına çıkarılmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir