Kadir Ezildi’nin sunumu ile FOX TV ekranlara getirilmiş olan bu yarışmanın amacı isminde de belirtilmiş olduğu gibi temizlik. “En iyi temizliği ben yaparım!” sözü ile karşımıza çıkan Temizlik Benim İşim isimli bu yarışma programında her hafta beş yarışmacı yarışmaktadır. Her gün içlerinden biri, hiç bilmedikleri bir eve girip kendilerine verilmiş olan kısıtlı süre içerisinde evi en iyi şekilde temizlemek için mücadele vermektedirler.

Aynı zamanda yarışmanın da sunucusu olan Kadir Ezildi, yarışmacılarımıza zaman zaman yardım edip onlara tavsiyeler de vermektedir. Günün sonunda diğer 4 yarışmacı bu eve gelip, evin temizliği konusunda konuşup teker teker yarışmacıyı puanlamaktadırlar. Hafta sonuna gelindiğinde ise, en yüksek puanı almış olan başarılı yarışmacı büyük ödül olan 10 bin TL’nin sahibi olmaktadır.

Sunucu Kadir Ezildi Kimdir?

Kadir Ezildi 19 Mart 1995 tarihinde doğmuştur ve ailesiyle yaşamaktadır. Temizliğe karşı büyük bir takıntısı olan Kadir, bu durumdan annesini bezdirmiştir ve sürekli olarak evde derin bir temizlik yapmaktadır. Sadece kendi evini değil, aynı zamanda yaşamakta olduğu apartmanı da sürekli temizlemekte olan Kadir, kendini temizliğe vermiş bir kişidir.

Yarışmacılar Neye Göre Puanlandırılıyor?

Yarışmacılar belirli bir süre içerisinde girmiş oldukları evi temizleyip puanlandırılmayı bekliyorlar. Bu temizlik süresi boyunca hiçbir detayı atlamamaları gerekmektedir çünkü puan vermek için evi kontrole gelen diğer yarışmacılar, evin her köşesini didik didik edip bir eksik bulmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu sebepten evin her köşesinin iyice temizlenmiş olması gerekmektedir. Teftişe gelen yarışmacılar evin temizliğine, hiçbir yerin atlanmamış olmasına göre adil bir şekilde puanlama yaparlar. Cuma günü ise alınan puanlar sonucunda haftanın birincisi seçilir.

Temizlik Benim İşim’e Nasıl Katılabilirim?

Temizlik yapmayın seviyorsan, titiz bir insansan bu yarışmaya katılmanda herhangi bir engel yok. FOX TV’nin resmin sitesine girip ufak bir başvuru formu doldurarak yarışmaya katılınabiliyor. Doldurulmuş olan başvuru formları sonrasında mail ya da telefon yolu ile yarışmacılara ulaşılıyor. Uygun bir zamanda ise yarışmacı, programa çağrılıyor ve yarışma başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir