İngiliz kanalı BBC tarafından daha evvel 1975 yılında yayınlanan Survivors, 2008 yılına uyarlanmasıyla birlikte tekrar geliyor. Dünya grip yoluyla bulaşan bir virüs yüzünden yok olma eşiğine gelmiştir. Nüfusun neredeyse %90’lık bir kısmı hayata veda etmiş, geri kalanlar ise yaşam mücadelesi içerisindedir.

Hızla yayılmaya başlayan virüs dünyanın büyük bir bölümünü etkisi altına alıyor. Marketlerin, AVM’lerin kaynadığı sokaklar artık 1 bardak su için birbirlerini öldüren insanlar ile dolmaya başladı. Henüz yeni yeni etkilerini gösteren virüsün çözümü aranmadan güç sahibi olmak isteyen insanlar ellerinde silahlar ile iktidar peşine düşmüştür.

Abby Grant; gözümüze çarpan en iyi yürekli kişidir. Felaket ortamında bile soğukkanlı davranarak iyimser olmaya çalışıyor. Kalan hayatındaki tek amacı kaybettiği oğlunu bulmaktır.

Greg Preston; söz dinlemeyi seven bir tip. Abby’nin her dediğini sorgulamadan kabul ediyor ve onu lider olarak görüyor.

Tom Price; hikayenin en havalı karakteri. Salgın öncesi hayatında soğukkanlı bir katildi. Salgının dünyayı kasıp kavurması cezaevinde kaldığı için sadece onun işine geliyor. Grubun diğer üyeleri onun bir katil olması yüzünden soğuk davransalar da aslında yeni yaratılan bu vahşi dünyada onun gibi birisine güvenmekten başka şansları yoktur.

Anya Raczynski; kendisi doktordur. Ama insanlara iyilik saçan bir melek gibi görülmekten pek hoşlanmıyor. Aynı zamanda Tom ile aralarında duygusal bir bağ oluşacak.

Al Sadiq; zengin bir ailenin çocuğudur. Lüks ve herşeyin hazır olduğu bir hayata alışkındır. Virüsün dünyayı ele geçirmesinin ardından o eski hayatından eser kalmayacak ve yiyecek arayışı içerisine düşecektir. En göze çarpan özelliği ise müslüman olarak dünyaya gelip sonradan ateist olmasıdır.

Najid Hanif; 11 yaşında küçük bir müslüman çocuğudur. Al Sadiq ile birlikte iyi iki olacaklar. Sürekli çocuk değilim laflarıyla insanı delirtecek cinsten.

Sarah Bowyer; yaşam boyunca istediklerini elde etmek için güzelliğini kullanarak erkekleri kendisi için bir köleye çeviriyor. Zamanla Tom’u da istekleri için tuzağına düşürecek ama bu isteğinin anlaşılması sonunda kötü sözlere maruz kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir