Neredeyse tüm dünyada yayınlanmakta olan Survivor’ın en önemli özelliği yayınlandığı tüm ülkelerde aynı şekil olarak, tropik bir adada çekiliyor olmasıdır. Yani bu yarışma, tropik bir adada, hayatta kalmaya çalışanların mücadelesini konu alıyor. Survivor yarışmalarının uzunlukları genellikle ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Bu zorlu yarışma boyunca, yarışmacılar ödüller ve elemeler için titizlikle hazırlanmış olan platfromlarda oyun oynuyorlar. Yarışmanın ilk bölümlerinde yarışmacılar iki ayrı takıma ayrılarak farklı adalarda kalırlarken, yarışmanın ikinci bölümüne gelindiğinde bu adalar birleşip oyun bireysel bir şekle giriyor. Her hafta ise bir ada konseyi yapılarak, o haftanın eleneni yarışmacıların oyları ile belirleniyor.

Survivor Takımına Kimler Katılabilir?

Survivor geçmişten günümüze kadar pek çok farklı takım ile karşımıza çıkmıştır. Son yıllarda Ünlüler – Gönüllüler ismiyle seçilmekte olan takımlar, daha önce kız-erkek, GS-FB olarak da seçilmişti. Survivor’a katılmak için TV8 ya da acunn.com sitesine girerek bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Herhangi bir sağlık probleminizin olmaması durumunda rahatlıkla formları doldurabilirsiniz. Kendinden emin, kendine güvenen ve 18 yaşını doldurmuş olan herkes Survivor’a katılabilir. Ada şartlarına uyum sağlamak bazen oldukça zor olabiliyor ve gitmeden önce bunları göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Genelde yarışmaya katılan yarışmacılar sporu seven ya da daha önce sporla ilgilenmiş kişiler olduğundan bu kriteri de düşünmeniz tavsiye edilir.

Açlık!

Survivor olmaları için adalara bırakılmış olan yarışmacılara düzenli olarak bir yemek verilmiyor. Sadece ödül oyunlarında kazanmış olduklar yiyecekler ya da adadaki ağaçlardan elde ettikleri besinler ile adada kalmaya çalışan bu yarışmacılar, zaman zaman açlığın da getirmiş olduğu sinir ile birbirlerine girebiliyorlar. Yani Survivor’a katılma düşüncesi olan kişilerin açlık ile idare edebiliyor olmaları oldukça önemli.

Survivor’da Bakım Nasıl Oluyor?

Survivor’a katılacakların öncelikle bakım konusunda bir bilgisinin olması şart. Zira böyle bir şey bu yarışmada neredeyse yok. Temel bakım haricinde ne kadınların ne de erkeklerin ekstra bir bakım almaları söz konusu değil. Yarışmacılar adaya, ada şartlarına uymaları için bırakılıyor. Dolayısıyla normal yaşamlarındaki bir takım bakımlardan muhtaç kalmış oluyorlar. Bir diğer önemli unsur ise tuvalet. Survivor’da bu ihtiyacın giderilmesi için herhangi bir tuvalet bulunmamaktadır. Katılımda bulunacak kişilerin bu temel bilgileri bilmesi önemlidir.

Survivor’a Kimler Katılamaz?

Survivor’a katılmak isteyip de form dolduran kişilerin çoğu sağlık problemleri dolayısıyla elenebiliyor. Survivor’a katılabilmek için ufak tefek sağlık problemlerinin dışında ciddi bir kronik hastalığınızın bulunmaması gerekmektedir. Bunu dışında psikolojik rahatsızlığı bulunanların da yarışma için uygun olmadığı görülmektedir. 18 yaşını doldurup, bu tarz problemleriniz yoksa, bir de açlık ise arnız iyiyse siz de bir Survivor yarışmacısı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir