Büyük umutlar ile projeleri yayına sokan CBS kanalı yeni sezon için Supergirl ile karşımıza geliyor. 26 Ekim Pazartesi günü ekranlara gelecek olan dizi aynı saatte yayında olan The Voice, Gotham, Dancing with the Stars ve Crazy Ex-Girlfriend ile sıkı bir rekabet içerisinde olacak. Dizinin tanıtımı için dizinin ilk bölümü internet üzerinden yayına sunuldu. Hikaye DC Comics karakterlerinin ün salmış ismi Superman’ın kuzeni olan Supergirl’ün başından geçen maceraları ele alıyor. Dizinin başrol oyunculuğunu Melissa Benoist üstleniyor.

Krypton gezegeni yok olmanın eşiğine geldiğinde minik bebek Kal-El’in kurtulması için ailesi bir uzay gemisiyle onu dünyaya gönderir. Yine aynı sıralarda 12 yaşındaki Kara Kal-El, kuzeninine göz kulak olmak için dünyaya gönderilir ama aynı zamanda aynı yere gidemiyorlar. Nihayet Kara Kal-El dünyaya varmıştır ve hala 12 yaşındadır. Ama kuzeni dünyaya çoktan gelmiş, büyümüş ve Kal-El Superman haline gelmiştir. Kara Kal-El’in korumasına ihtiyacı kalmamıştır.

Tam tersi kendisi Kara’ya yardım ederek onu ailesi Danver’ların yanına yerleştirir. Kara artık National City’de güçlerini kullanmadan yaşamaya başlar. 12 yılın sonra Kara, 24 yaşına gelmiştir ve medyanın en önemli isimlerinden birisi olan Cat Grant’ın asistanlığını yapmaktadır. Bir gün kız kardeşinin seyahat yaptığı uçağın düşmek üzere olduğunu görünce sahip olduğu güçlerini kullanmak zorunda kalır. Tıpkı Superman gibi Supergirl de şehirde yankı uyandırır. Sahip olduğu güçleri kötülerle savaşmak için kullanmaya karar veren Kara’yı tehlikeli maceralar bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir