Mini dizileri bünyesine katma konusunda oldukça heyecanlı bir kanal olan İngiliz kanalı BBC Two, Haziran ayında yayına aldığı Stonemouth ile birlikte karşımıza geliyor. Toplamda iki bölümden oluşacak olan dizinin bir bölümü 1 saatten oluşmaktadır. 2013 yılında dünyaya gözlerini yuman yazar Iain Banks’in ölümünden bir sene evvel satışa sunduğu aynı isimli kitabından esinlenilerek hazırlanmıştır. Başrol oyunculuğunda Magic City ve Witches of East End yapımlarıyla tanıştığımız Christian Cooke ile Glue yapımından aşina olduğumuz güzel oyuncu Charlotte Spencer yer alacak.

Stewart Gilmour, aslen İngiliz soyundan gelen birkaç sene önce güzel giden hayatında yaşanan bir olay sonrası ani bir kararla Stonemouth’tan taşınmak zorunda kalmıştır. Deliler gibi sevdiği sevgilisini, ailesini ve arkadaşarını herkesi geride bırakarak başka bir hayata doğru yol almıştır. Yaşanan olay adli merceklerin karışacağı bir olay değil ama o ayrılıktan sonra bir daha asla geriye dönememiştir.

Ellie ise Stewart’ın ani bir kararla geride bıraktığı sevgilisidir. Stewart’ın ayrılığı gerçekleştirdiği gün hayatta kalmasının asıl sebebi Ellie’dir. Ellie’nin babası olan Don Murston kasabanın sözü geçen ve karanlık işlerde parmağı olan birisidir. Ellie’nin yanı sıra bir kızı ve üç erkek çocuğu vardır.

Elline’nin kardeşi Collum aynı zamanda Stewart’ın en yakın arkadaşıdır. Bir gün Collum, Stonemouth’ta bulunan bir köprüde intihar etmiştir. İntiharının arkasında Stewart’a geri dönmesi için bir video bırakmıştır. Stewart sadece kendisine açıklayabileceği sebepler yüzünden geri dönmeyi istemez. Ama arkadaşını iyi tanıması ve bu videonun bir mesaj içeriği olduğunu düşünmesiyle Collum’un ölümünün aslında bir intihar olmadığı düşüncesine kapılır.

Collum’un ölümü sonrası cenazesi için tekrar eski yaşamına yola çıkan Stewart, Ellie’ye yaklaşmayacak ve başka bir sorun çıkarmayacak şartlarıyla brilikte Stonemouth’ta yaşamına devam edebilir. Ama Stewart en yakın arkadaşının ölümünün arkasındaki olayları araştırmaya koyulunca hayatı tekrar karışmaya başlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir