İnsan ırkı yaşamı boyunca her zaman başka bir gezegen arayışı içinde olmuştur. Dünya dışındaki başka yerlerde de yaşam olabileceği inancına sahip oldu. Ama inançları ve istekleri günümüz teknolojisinde mümkün değildir. Albert Einstein ve Nathan Rose’un 1935 yılında solucan delikleriyle evrene seyahat yapılabileceği söylenmişti. Ama günümüzde bu yöntemin nasıl kullanılacağı bilinmedi.

Aslında solucan delikleriyle evreni seyahat edebilen bir cihaz 1982 yılında Eski Mısır piramitlerine yakın bölgelerde yapılan bir kazı sonrası ele geçirildi. Ama insan ırkına böyle bir şeyin bulunduğu hakkında bilgi verilmedi. 1994 yılında yapılan film Stargate ile insanlara bu sırrı açıklamaya çalıştılar. Sinema filminin Stargate SG-1 ismiyle diziye çevrilmesinden sonra sır daha geniş açıklanmaya çalışıldı.

ABD Hava Kuvvetleri, SGC isimli ekipler oluşturarak gezegen arayışına girer. Keşfettikleri gezegenlerde yaşayan başka ırkların olduğu keşfedilir ve onlarla yakınlaşmaya çalışırlar. SGC ekipleri arayışları sırasında insan ırkına yarayacak teknolojik gelişmeler ve yeni bilgiler içinde görevlidir. Ama arayışları sırasında başka gezegenlerden alacakları virüsler, genetik hastalıklar ve kötü amelli uzaylılar onlara sıkıntı yaşatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir