Scream, 1996 ve 2011 yılları arasında yayınlanan ve neredeyse bütün dünya tarafından büyük ilgiye maruz kalan Çığlık film serisinin MTV kanalıyla birlikte ekranlara gelmiş dizi versiyonudur. İlk bölümü 30 Haziran 2015 tarihinde yayınlandı. Yapımcıları arasında Jill E. Blotevogel, Jay Beattie ve Dan Dworkin yer alıyor. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak dizinin bir bölümü 40 dakikadan oluşuyor.

Bir gün iki kız arkadaşın araba içerisinde öpüşmeleri gizlice kayıta alınır ve internette hızlıca yayılmaya başlar. Görüntülerin internete yayılmasından sonra kasabada cinayetler işlenmeye başlıyor. Cinayetler aslında kasabanın geçmişteki ve günümüzdeki sırlarını ortaya dökmeye başlıyor. İşin ilginç yanı ise işlenen cinayetler kasabanın geçmişinde işlenen seri cinayetlerle benzerliktedir.

Emma Duvall; okulun popüler öğrencilerinden birisidir. Ebeveynleri yıllar önce boşanmıştır İnternete yayılan video eskiden en iyi arkadaşı olan Audrey’in videosudur. Cinayetlerin başlamasıyla birlikte etrafındakilerin sırları birer birer ortaya çıkar. Bu durum sonrası kime güveneceğini bilmeyen Emma, olayların ortasında kalır.

Audrey Jensen; yukarıda belirttiğim gibi Emma’nın en yakın arkadaşı ve videonun ana karakteri. Videonun yayılmasını pek takmasa da okuldakiler tarafından zor zamanlar geçirecek.

Noah Foster; Audrey’in en yakın arkadaşıdır. Yaşadığı bu zor dönemi atlamasına yardımcı olmaya çalışıyor. Seri katillere karşı bir ilgisi var. Onları incelemeye başlıyor.

Brooke Maddox; okulun popüler kızlarından birisidir. Zengin bir aileden geliyor.

Will Belmont; Emma’nın sevgilisidir. Cinayetlerin başlamasıyla birlikte onunda sırları ortaya dökülür.

Kieran Wilcox; kasabaya yeni gelmiştir. Gizemli bir yapıya sahip olan Kieran, Emma’ya karşı büyük ilgi gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir