TV dizi dünyasının belki de en başarılı yapımı olarak nitelendirebileceğimiz, her TV izleyicisinin favori dizisi olan Prison Break 2005 Ağustos ayıyla birlikte ekranlara geldi. FOX kanalı tarafından yayına alınan dizi toplamda 4 sezon ve iki ek bölümle yayın hayatını sonlandırmıştır. 2015 yılıyla tekrar ekranlara dönmeyi planlayan dizi hayranlarına müjdeli haberi verdi.

Michael Scofield fazla zeki olan bir mühendistir. Başarılı bir kariyeri ve her insan gibi normal bir hayat yaşıyor. Normal hayatı yıllardır görüşmediği abisi Lincoln’ün hapise girmesi ve idam cezası almasıyla birlikte değişecek. Ağabeyinin suçlu olmadığına inana Scofield, bütün varlığını ortaya döküp en iyi avukatları tutmasına rağmen abisini buradan çıkaramaz. Geriye sadece onu hapistan kaçırmak seçeneği kalmıştır.

Michael Scofield; yukarıda belirttiğimiz gibi bir insan için fazla zeki. Ağabeyi Lincoln ile yaşadığı sıkıntılar yüzünden uzun süredir görüşmese de onun haksız bir sebep yüzünden öldürülmesine sessiz kalamaz. Ağabeyini hapisten kurtarmak için başarılarla dolu kariyerini hatta hayatını bile riske atıyor.

Lincoln Burrows; ailesinin sorumsuzluğu yüzünden henüz çocuk yaştayken pis işlere girmeye başlamış ve birçok kez hapishane cezası almıştır. Amerika Birleşik Devletleri’ni başkanının kardeşini öldürme suçuyla idam ile yargılanmaktadır. Daha evvel birçok suç işlediği için kabarık sicili onu baş şüpheli olarak görmeye sebep oluyor. Başkanının kardeşini öldürmediğini söylese de kimseyi inandıramaz. İdam edileceği güne kadar Fox River hapishanesinde kalacak.

Fernando Sucre; sadece bir kere suç işlemeye kalktı ve onda da paçayı ele verdi. İyi halden çıkmak için hapishanede sorunlara karışmamaya çalışıyor.

Dr. Sara Tancredi; Fox River hapishanesinin güzel doktoru.

LJ Burrows; Lincol’ün tek oğlu. Anne ve babasınının ayrılmasından sonra babasına karşı soğuk olsa da oda babasının masum olduğuna inananlardan.

John Abruzzi; Fox River’ın en çok korkulan suçlularından birisi. Chicago eyaletinin mafya babasıdır. Hapishanede gerçekleşmesi gereken işlerden o ve ekibi sorumludur.

Paul Kellerman; Lincoln’e karşı tuzak kuranlar için çalışan gizli servis ajanıdır.

Benjamin Miles Franklin; ordudan atılmasıyla birlikte parasız kalınca suç işlemeye başlamış ve paçayı ele vermiştir.

Veronica Donovan; hayatını avukat olarak sürdürmektedir. Michael ve Lincoln’ün eski bir arkadaşıdır. Ayrıca Lincoln’e karşı ağır duygular beklemektedir. Olaylara dahil olmasıyla birlikte hedef haline gelecektir.

Brad Bellick; Fox River’ı kontrol altında tutmaya çalışan baş gardiyanlardan.

Warden Henry Pope; Fox River’ın yeri geldiğinde sert yeri geldiğinde yumuşak müdürü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir