Roma İmparatorluğu tarihin her döneminde şöhret içerisinde yaşayan, savaş ve kan ile anılan bir ülkeydi. Ama Roma İmparatorluğu’nun bilinmeyen bir tarafı daha vardı. Zenginlerin aşağıladığı kölelerin bulunduğu sade küçük yaşamlar.

İngiliz kanalı ITV2 tarafından yayına alınan Plebs, Roma İmparatorluğu’nun pek bilinmeyen tarafını komik bir anlatışla karşımıza getiriyor. Dizinin başrol oyunculuğunda Ryan Sampson, Sophie Colquhoun, Joel Fry ve Lydia Rose Bewley yer alıyor.

Hikaye Antik Roma’nın alt sınıflarında yaşam mücadelesi veren, beş parasız kalmış ve geleceğe karşı olumsuz kaygılar içerisine düşmüş üç arkadaşın etrafında yaşanıyor. Marcus, Stylax ve sahipleri olduğu köle Grumio oldukça basit ve gayeleri olmadığı bir yaşam sürdürmeye çalışıyorlar. Kendilerini tanıdıklarından beri sevgili arayışı içerisinde olan Marcus ve Stylax her denemeleri sonunda başarısızlıkla karşılaşıyor. Yeni taşınan komşuları Cynthia ve Metella’ya da yaklaşmaya çalışsalar da sonuç yine başarısızdır. Ama bu konuda kararlı olan ikili birbirinden absürt olayları deneyecek.

Marcus; senelerdir sevgili arayışında olan bir türlü kendisine bir sevgili bulamayacağına inanan birisidir. Yeni komşusu Cynthia’yla fena halde kafayı bozmuştur.

Stylax; grubun en yakışıklısı aynı zamanda komik kısmıdır. Tıpkı Marcus gibi onunda kız arayışı olumlu gitmese de hayatın güzelliğini yaşama konusunda başarılı.

Grumio; köle olmasına rağmen yapması gereken hiç birşeyi yapmayan, tembel birisidir. Davranışlarında olan eksikliklerle komik bir yapıya bürünüyor.

Cynthia; İngiltere topraklarından Roma İmparatorluğu’na yeni bir hayat arayışı için gelmiştir. Güzelliğiyle Marcus’u kendisine aşık etse de onun gözü yüksek kişilerdedir.

Metella; Cynthia ile birlikte yeni bir hayat arayışına girmiştir. Oldukça komik olmasının yanı sıra Cynthia’ya göre daha akıllı birisidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir