Outnumbered, BBC tarafından ekranlara gelen bir durum komedisidir. Klasik komedi yapımlarına göre daha farklı bir tarzı olan durum komedisi, olayları değilde kişilere ağırlıklı komik olaylara yöneliyor. Hikaye Batı Londra topraklarında yaşayan üç çocuklu bir ailenin etrafında dönüyor.

Pete ve Sue çifti, çocuklarını ahlaklı ve iyi bir birey olarak yetiştirme çabası içindedir. Ama üç çocuğunun yapısıda öyle farklıdır ki bütün zamanlarını çocuklarına ayırsalar yinede çabaları sonuçsuz olacaktır. Sue, her konuyu kafasına takan bir anne. Ama bizim bildiğimiz klasik annelerden de değildir. Çocukları tarafından ev temizliği konusunda sürekli alay konusu oluyor. Evin reisi Pete ise çocuklarına karşı iyi bir babanın nasıl olabileceğini gösterme çabası içindedir.

Jake; ailenin en büyük çocuğudur. Ergenlik döneminin en sallantılı dönemini yaşıyor olsada ergenlik dönemi triplerine giren birisi değildir. Oturaklı yapısıyla, akıllı bir genç olarak göze çarpıyor. Ama birbirinden haylaz iki kardeşiyle birlikte büyüdüğü için onunda saklı bir tarafı vardır.

Ben;  ailenin ortanca çocuğudur. Ortanca olması sebebiyle aileden en az ilgili alan çocuktur. Susmak deyiminin ne olduğunu bilmeyen Ben, öyle bir konuşuyor ki her cümlesinden farklı bir roman çıkar. Yani o kadar güzel ve bilgili bir şekilde konuşuyor ki hemen hemen her konuda bilgisi olduğunu anlayabiliyoruz. Ama bu durum büyükleri tarafından hoş karşılanmıyor ve Ben’e katlanmakta zorlanıyorlar.

Karen ise ailenin en küçük aynı zamanda masum ve şirin çocuğudur. Her yönüyle Ben’in kız hali gibi görünsede o Ben gibi değilde daha çok hayatın gerçeklerine dair konuşmayı seviyor. Yine aynı şekilde Ben gibi büyükleri tarafından hoş karşılanmamaktadır. Kiminle konuşuyor olursa olsun daima doğruları konuşmayı sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir