Gerçek bir hikayeden uyarlanan Our Zoo, BBC One ile birlikte 2014 Eylül’de yayına geldi.

Yaşanan büyük savaşlarda görev alıp sağ salim kurtulan  insanlar, savaş sonrası psikolojik sıkıntılara karşı mücadele veriyor. Savaşın getirdiği etkileri uzun yıllar sonrası zihninden atabilen insanlar etrafındaki insanlarıda etkileyebiliyor. Kimi zaman savaşın getirdiği dehşetle öldürme duyguna kimi zaman ufacık bir ses ile korku duygusuna sahip oluyorlar. Bu psikolojiyle başa çıkmak kolay değil ama sanırım dizinin kahramanı George Mottershead bunun çözümünü buldu. Hayvan sevgisi ile bu psikolojisinden uzaklaşabilen George Mottershead’un hikayesini Our Zoo ile birlikte izleyeceğiz.

George Mottershead; Birinci Dünya Savaşı sırasında kardeşini kaybetmiştir. Kendiside savaş sırasında ağır yaralar almıştı. Savaşın getirdiği psilojik sıkıntılar bir türlü peşini bırakmıyor. Evlenip iki çocuk sahibi olmuştur ama hala anne babasının kontrolü altındadır. Maddi zorluklar yaşayan George, bir gün ufak bir para karşılığında liman gümrüğüne bırakılan papağan ve maymunu satın alır. Ailesinin itirazları canını sıksa da onlarda hayvanları kabul eder. Ama bir gün aslana yem olacak olan deveyi satın almasıyla birlikte işler kızışır.

Savaş sırasında bir hayatın ne kadar değerli olduğunu anlayan George, sadece insan hayatının değil bütün canlıların hayatlarının değerli olduğunu düşünür. Onları yaşama tutundurmaya çalışırken aslında kendisi tutunmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir