19 Aralık 1973 tarihinde İstanbul’da doğan Müge Anlı, yükseköğretim eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitiminin arkasından akademik kariyerini sürdürmek isteyen Anlı, İstanbul Kadir Has Üniversitesi Hukuk bölümü dalında Yüksek Lisans yapmıştır.

Burhan Akdağ adlı gazeteci ile 1993 yılında evlenen Anlı, 2008 yılında gazeteci Burhan Akdağ ile olan evliliğini sonlandırmıştır.  Müge Anlı’nın bu evlilikten Lidya adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Müge Anlı televizyon kariyerine ilk olarak magazin branşında giriş yapmıştır. İlk yapım deneyimine Kanal D ekranlarında başlamış, magazin camiasının ileri gelen isimlerinden Şenay Düdek ile beraber Dobra Dobra adlı programı yapmıştır. Yalnıza magazin üzerine kurulu olan aynı zamanda sevilerek izlenen programda magazin camiasının özel isimlerini ağırlayan Müge Anlı, beğenilen bu programın ikinci sezonunu Pakize Suda ile beraber yine Kanal D ekranlarında gerçekleştirmiştir.

Dobra Dobra adlı program ile edindiği sunuculuk tecrübesini farklı alanlar ile geliştirmek isteyen başarılı sunucu, 2008 yılında ATV ekranında yalnız başına üstlendiği Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programı hayata geçirmiştir. Hukuk konusunda olan bilgi ve tecrübesini avantaj olarak kullanan Anlı, bu programda yakınlarını arayıp bulmak isteyen insanları ve aynı zamanda faili meçhul cinayet suçlarını ele alır. Çoğu cinayeti sunduğu program aracılığıyla gün yüzüne çıkarmayı başaran başarılı sunucu, Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programı gündüz kuşağında sunmaktadır.

2010 yılında Müge Anlı ile Tatlı sert programı hariç daha önce film yönetmeni olan Sinan Çetin’in yaptığı Film gibi formatında olan ‘Müge Anlı ile mektubunuz var’ adlı programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir