Medium, NBC kanalının en çok reyting getiren dizisidir. Hikaye medyum Allison Dubios’un hayatının uyarlanmasıyla birlikte karşımıza geliyor. 2005 senesinde yayın hayatına başladıktan sonra 7 sezon süren dizi 2011 senesiyle yayın hayatını sonlandırarak efsaneler arasına ismini yazdırdı. Oyuncu kadrosunda Patricia Arquette, Jake Weber, Sofia Vassilieva, Maria Lark gibi isimleri bulunduruyor.

Allison; üç çocuğa sahip bir hukuk öğrencisidir. Bir süre sonra ölen insanlar ile iletişime geçebildiğini ve gelecek ile ilgili gelişmeleri öğrenebilme yeteneğine sahip olduğunu farkediyor. İlk başlarda güzel bir yetenek gibi görünse de hayatını çok zorlaştıracak. Çünkü bu iletişimler uyku sırasında rüyasında gerçekleşiyor. Uyku yüzü görmeyen Allison’dan sürekli geceleri uyanmak zorunda kalan eşi Joe’da nasibini alıyor.

Gecenin bir vakti gelen telefonlar genellikle bölgenin savcısı olan Manuel Devalos’tan geliyor. Sahip olduğu yetenek esrarengiz cinayetleri çözmek için büyük bir fırsattır ve bölge savcılığında göreve başlar. Bu yeteneğinden birkaç kişi haberdardır. Onların dışındaki herkes Allison’u normal bir araştırma elemanı olarak görüyorlar. Yeni yeteneği ve işi yüzünden stresli bir hayat yaşamaya başlayan Allison, görevlerinin yanı sıra biricik ailesini ayakta tutma çabası içerisine giriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir