Sezonluk diziler yerine mini dizi hazırlamayı daha çok seven İngiliz kanalı BBC One, yine etkileyici bir mini dizi ile karşımıza dikiliyor. 5 bölümden oluşan Mayday, kaybolan bir genç kızın hikayesini ele alıyor.

Mayıs Bayramı yani Mayday gelmiştir. Bayramın gelmesiyle birlikte festival de başlamıştır. Festival için gereken her şey hazırlanmıştır. Ama eksik bir şey var. Mayıs Bayramı’nın kraliçesi olan Hattie Sutton hiçbir yerde yoktur. Geleneksel yürüşün yapılmasından önce de sonrasında da aranmasına rağmen Hattie’ye ortada yoktur. Sanki yer yarıldı içine girdi. Hattie’ye öldü mü? kaçırıldı mı? kayıp mı oldu? kimse bu soruya cevap veremiyor.

Olay sonrası şüphelenilen bir kaç isim vardır.

Malcolm Spicer; Hattie’nin tarafından hazırlanan çevre kampanyası ile işleri bozulmuştur. Karısı Gail, Hattie’nin kaybolmasından sonra kocasına şüpheyle yaklaşmaktadır. Ama sahibi oldukları itibarın yıkılmaması için sesini çıkarmamaktadır.

Everett Newcombe; eşini esrarengiz bir şekilde kaybetmiş ve çapkın yapısıyla tanınmaktadır. Oğlu Linus, annesine gerçekte ne olduğunu hep merak etmiş bu olayında annesinin olayına benzerliği yüzünden babasından şüpheleniyor. Ama tek varlığı olan babasını kaybetme korkusunda sesini çıkarmıyor.

Seth Docker; zihinsel bozukluluk yaşayan birisidir. Yaşadığı bir olayı sabah uyandığında unutabiliyor. Kardeşi Steve, kız kardeşinin akli sorunları olması yüzünden ondan şüphelenmektedir. Birbirinden kopmuş ailesini tekrar birleştirme düşüncesini duyduğu şüphe yıkabilir. O yüzden ses çıkarmamaktadır.

Alan Hill; olayın yaşandığı gün şüpheli hareketleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Alan’ın eşi olan eski polis Fiona, iki çocuğu ve ailesinin dağılmaması için kocasına duyduğu şüpheyi dile getirmemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir