ITV kanalı tarafından ekranlara taşınan Marchlands, fantastik drama tarzıyla göze çarpan bir mini dizidir. 2011 Şubat ayıyla ekranlara gelen mini dizi toplamda beş bölümden oluşmaktadır. Yapımcılığını The Event ve Do No Harm yapımlarıyla tanıdığımız David Schulner yapacak. Oyunculuk kadrosunda ise ER, Doctor Who, Like Crazy yapımlarıyla tanıdığımız tecrübeli ve güzel oyuncu Alex Kingston, United ve Aşk Yazım yapımlarıyla kariyerinde ilerlemeye yaşayan Dean Andrews ve Shelley Conn yer alıyor.

Hikaye, 1968, 1987 ve 2010 yıllarında aynı evi kullanan 3 farklı ailenin birleşmesini ele alıyor. 1968 senesinde yaşayan ailenin genç kızının ruhuyla beraber birbirlerine bağlanacaklar.

Takvimlerin 1968 yılını gösterdiği anlarda Ruth ve Paul Bowen, Paul’un anne ve babası olan Robert ile Evelyn ile beraber yaşamaktaydı. 6 ay evvel kızları Alice ölmüştür. Ruth, Alice’nin ölümü hakkındaki gerçeklere ulaşmaya çalışmaktadır. Ölümününün normal bir ölüm olmadığını arkaplanında farklı bir şey olduğuna inanmaktadır.

1987 yıllarında ise Helen ve Eddie Maynard, eskiden Bowen ailesinin yaşadığı eve taşınmıştır. Biri kız biri erkek olmak üzere iki çocukları vardır. Anne ve babası küçük kızları Amy’nin sürekli konuşmaya çalıştığı Alice adındaki hayali arkadaşını farkeder. İlk zamanlar bir çocuk olduğunu göz önünde bulundurarak konu üzerinde pek durmazlar. Ama ciddi ve normal olmayan olayların yaşanmasından sonra bu durum üzerinde yoğunlaşacaklar. En ciddileşecek kısım ise ailenin beslediği kedinin ölümünden sonra Amy, Alice’nin onu öldürdüğünü söylemesiyle başlıyor.

2010 senesinde ise Mark Ashburn ve Nisha Pareck, iki ailenin yaşadığı eve taşınıyor. Eve taşınmalarıyla birlikte Alice’nin fotoğrafına rastlayacaklar. Nisha, eşinin bu eve taşınmayı çok istemesinin ardında bir şeyler arar. Eve taşındıktan sonra merdivenlerden düşerek bacağını sakatlayacaktır. Eşinin hamile olması ve bu talihsiz kazadan sonra ona yardımcı olması için Ruth adındaki bir asistanı işe alır. Ruth seneler evvel ölen Alice’nin annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir