Amerika’nın en çok izlenen kanallarından birisi olan TNT, 2005 yılında yayın aldığı The Closer yapımıyla büyük bir beğeni toplamıştı. 7 sezon süren dizi yayın hayatı boyunca başarılı bir grafik çizmişti. 7 sezonluk yayın hayatı sonrası tekrar piyasaya giriş yapmak isteyen dizi Major Crimes ismiyle etkili bir giriş yaptı.

Dizinin tekrar sahne almasının asıl sebebi The Closer ile ünlenen ve birçok ödüle layık görülen  Kyra Sedgwick’in dizinin ana karakeri olan Brenda’nın hikayesini tamamlama isteğiydi. TNT yapımcılarının bu isteğe olumlu yanıt vermesiyle birlikte dizi son sezonuna başladı.

Brenda Johnson, Major Crimes isimli teşkilatın başındadır. Ekibi bırakmasıyla birlikte liderliğe Sharon Raydor getiriliyor. Ekip tarafından tepkiler ile karşılanan Sharon, teşkilatın işleyişini tekrardan yenilemek istiyor. Brenda, Major Crimes’in başında olduğu zamanlarda suçluları yakalayarak onları kendine has yöntemlerle konuşturuyordu. Ama bu durum teşkilata mahkeme konularında ek bütçe çıkartıyor ve Brenda’nın başı üsttekiler diye tabir edilen müdürlerle belaya giriyordu. Sharon bu işleyişi değiştirerek suçlular ile anlaşma yoluna gitmeye çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir