Lie to Me, FOX kanalının 2011 senesinde birden bire iptal verdiği dizilerin arasındaki en dikkat çekici yapımdı. Toplamda 3 sezon süren dizinin birinci ve üçüncü sezonu 13, ikinci sezonu ise 22 bölümle sonuçlanmıştır. Başrol oyunculuğunda birçok büyük yapımdan tanıdığımız ve aynı zamanda dizinin ilk sezonunda yapımcılığını üstlenen Tim Roth ve Kelli Williams bulunuyor.

Dr. Cal Lightman, insanların sergilediği tavırlar, bedensel hareketleri ve ses tonları gibi uyguladıkları faaliyetlerle onların yalan söyleyip söylemediğini anlayabilmekte uzman birisidir. Tıpkı kendisi gibi bu konuda yetenekli insanlarla birlikte Lightman Group ismini verdiği bir şirketi kurmuştur. Şirket ile birlikte özel şirketlere, FBI ajanlarına, polislere hatta yeri geldiği zaman bireysel olarak başvuranlara bile özel hizmet sunmaktadır.

Dr. Gillian Foster; Dr.Lightman’ın sağ kolu olarak gözümüze çarpıyor. Şirkette psikolog rolündeyken aynı zamanda da müşterilerle iletişim kurmakta görevlidir. Ayrıca gösterilen tavırlarla ilgili çözümlemeye gidebilmesi de en büyük yeteneğidir.

Eli Loker; ekibin en genç elemanıdır. Araştırma konularında görevli olan Eli, kurallara uymayı seven ve ne olursa olsun daima doğruları söylemeyi kendine görev edinmiş birisidir.

Ria Torres; ekine en son dahil olan kişidir. Doğuştan gelen bir yeteneğiyle birlikte sergilenen tavırlardan yalan söylenip söylenmediğini rahatlıkla anlayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir