Son zamanlar da yıldızı parlayan temizlik hastası Kadir Ezildi, sosyal medyanın yanı sıra sunduğu programlarla da Türkiye’nin tanınan simaları arasına girdi. Nükteli özlü sözleri ve esprileri ile dikkat çeken Kadir Ezildi 19 Mart 1995 İstanbul doğmuştur. Baba tarafı Konya anne tarafı ise Bayburt’tandır. Ailesiyle yaşayan Kadir Ezildi, sosyal medya fenomeni olmadan önce annesinin yanı sıra haftanın her günü evi dip bucak temizlemektedir. Kadir, temizlik hastalığının annesi ve babasının ayrılmasından sonra başladığını dile getirir. Asıl mesleği arşiv sorumlusu olan Kadir’in temizlik hastalığından annesi ve yakınlarının bıktırdığı da bilinmektedir.

Bu obsesif temizlik hastalığını TV ye taşıyan Kadir Ezildi, halk tarafından fazlasıyla sevildi. Bu sevginin ardından birçok Tv programlarına katıldı ve bir çok reklam filmi çekti. Temizlik takıntısının yanı sıra düzen takıntısı da olduğunu söyler. Tv programları ve reklam çekimlerinden aldığı tüm parayı temizlik ürünlerine ve evin dekorasyonuna harcadığını söyler. Market alışverişlerin de ise en çok temizlik malzemelerinin olduğu reyonda vakit geçirir. Tüm malzemeleri tek tek yakından inceliyor. Temizlik takıntısı o kadar ileri derecededir ki erkek kardeşi ağda yaptırmayı bile teklif ettiği biliniyor. Kadir’den habersiz eve konuk davet edilemiyor, gelen konukları da eve girer girmez çorapları çıkarıp banyo da ayaklarını ellerini yıkanmasını istiyor. Evin tüm temizliğini kendi yapıyor karışan olursa da bir daha temizliyor. Çamaşır suyuna duyduğu aşkı da Çiçeklere temiz olması için döküyorum, sözleriyle açıklıyor. Düzen takıntısı ise halıların kenarlarına saç spreyi sıkarak düz olmasını sağladığını söylüyor. Tüm bunların yanı sıra temizlik ve düzen takıntısı olduğunu kabul ediyor fakat tedaviyle geçeceğini düşünmüyor. Diğer aile üyeleri (annesi ve erkek kardeşi) bu durumdan mustarip ve bu takıntısı yüzünden hiçbir kızın onunla evlenmeyeceğini evde kalacağını düşünüyorlar.

Kadir Ezildi’nin Sunduğu Programlar

İlk olarak Tv hayatına TLC başlayan Kadir Ezildi, bu program da çok kısa bir süre sunuculuk yapar. Daha sonra FOX Tv de yayınlanan Temizlik Benim İşim programın da sunuculuğa başlar. Şu an hala bu programı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir