Halise ve Yunus Küçükkaya ‘nın oğlu İsmail Küçükkaya, 20 Ocak 1970’te Kütahya’ya bağlı olan Simav ilçesinde doğmuştur. Bir tane kız kardeşi vardır. İlkokulu ve ortaokulu memleketi Kütahya’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde üniversite öğrenimini tamamlamıştır.

Özel Hayatı

Samsunda Görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yapan Eda Demirci ile 2016 yılının 10 Temmuz tarihinde evlendi. Evliliği hakkında ki konuşmasını şu şeklide ifade etti: Hadi Özışık ‘a yapmış olduğu konuşmada İsmail Küçükkaya boşanmak üzere olduğu eşi ile ilgili. Evlilikte iyi niyetler besledim, çocuğum olmasını istedim, fakat olmadı üzgünüm. Bu kadarını söyleyebilirim. Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum. Bir daha özel yaşantımda böyle hatalar yapmak istemiyorum. Niyetim iyiydi ama olmadı üzgünüm. Fakat eşi Edahanım kendisi hakkın da hem duygusal hem fiziksel şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanmak için 1 milyon 200 bin lira tazminat ve aylık 15 bin lira nafaka talepte bulunmuştur. Çok çekişmeli geçen boşanma davasının sonun da İstanbul da annesi ile birlikte yaşamaya başladı.

Kariyeri

İş hayatına 1991 yılın da Hürriyet Gazetesi muhabirlik göreviyle başladı. Daha sonra Sabah gazetesi ve Star gazetesin de devam çalışmıştır. 2000 senesin de Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığına yaptı. 2003 senesin de Akşam gazetesin de köşe yazarlarının yanı sıra Skytürk kanalında Ankara bölge sorumlusu olarak göreve başladı. Akşam gazetesinde 2005 ile 2008 tarihleri arasında Ankara sorumlusu olarak görev aldı.2008 senesinin Kasım ayında göreve getirildiği Akşam Gazetesi Yayın yönetmenliği görevini 2013 ‘ün Haziran ayına kadar sürdürdü. Gezi Parkı olaylarının ardından çalışmış olduğu yayın olan Akşam Gazetesinden 2013 senesinin Haziran ayında görevinden alınmıştır.2013 ‘ün Eylül ayından itibaren FOX TV de Çalar Saat programını yapmaktadır.

Kitapları

2008 senesin de Cumhuriyetimizi Dair ve daha sonra 2012 senesin de Cumhuriyet’in ilk Yüzyılı adlı iki kitabı bulunmaktadır.

Aldığı Ödüller

  • 2017 yılında Altın Kelebek Ödülü, En İyi Erkek Haber Sunucu Ödülü
  • 2017 yılında Türkiye Altın Marka Ödülü, Yılın En İyi Televizyon Sunucusu Ödülü
  • 2018 yılında MGD Ödülü, En İyi Sabah haberleri Sunucusu Ödülü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir