Into the West, Amerika’nın TNT kanalı tarafından yayına giren bir western dizisidir. Ülkemizde CNBC-E kanalı tarafından yayınlanan dizinin yapımcılığını birçok başarılı yapıma imza atan Steven Spielberg ve Dreamworks yapıyor. Dizinin her bir bölümü 90 dakikadan oluşacak ve ilk sezonu 6 bölüm ile son bulacaktır. Hikaye Amerika tarihinin 1825 ve 1890 tarihleri arasındaki 65 senelik dönemini ele alıyor. Dizide kurgulanmış karakterlerin yanına gerçek karakterlerde katılıyor. Ayrıca dizinin her bir bölümü farklı yönetmenler tarafından hazırlanmıştır. Into the West 2006 senesinde kazandığı 26 Emmy ödülü ile de alanının en iyi yapımları arasında yer alıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Joseph M. Marshall, İrene Bedard, John Terry, Gil Birmingham, Ricardo Andres ve Tonantzin Carmelo gibi isimler yer alacak.

İnsanlar 19. yüzyılda Amerika adında yeni bir kıta bulmuştur. Hikayenin bir bölümünde hayaller ve yeni hayatlar için Amerika’ya doğru yola çıkan Avrupalı ve köleler diğer kısmında ise             buranın keşfedilmeden evvel gerçek sahibi olan Kızıldereliler olacak. Kızıldereliler kendi topraklarına işgal amaçla gelen beyazlarla mücadele içerisine girecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir