Humans, bir İngiliz kanalı olan Channel 4 ve Amerikan kanalı AMC’nin beraber hazırladığı ortak bir bilim kurgu dizisidir. İsveç dizisi olan Äkta Människor’n farklı bir uyarlaması olarak karşımıza geliyor. Her bölümü 46 dakikadan oluşacak olan dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecektir.

Hikaye, insanların yaşamının daha kolay bir hal aldığı, günlük yaşamda onlara yardımcı olacak, insanlar işteyken evdeki işlerle ilgilenmesi için hazırlanan insan görünümlü robotların varolduğu bir zamanda geçiyor. Bu robotların normalde insanlar gibi duyguları, akılları ve düşünceleri yoktur. Bazı özel robotlar hariç. Hikaye bu iradeye sahip robotlar ve onların etrafında yaşayan insanların etrafında şekilleniyor.

Joe Hawkins; eşinin son dönemlerde işi gereği evde bulunamaması yüzünden eve bir robot almaya karar verir. Joe Hawkins’i dizi boyunca Tom Goodman-Hill canlandıracak.

Laura Hawkins; avukat mesleğine sahip üç çocuk annesidir. Eşinin aldığı robotun evde bulunması konusunda pek bir rahatsızdır. Ama işi nedeniyle evde olamayışı ve kocası ile çocukları yüzünden bu duruma evet demek durumunda kalmıştır. Karakteri dizi boyunca Katherine Parkinson canlandıracak.

Anita; Hawkins ailesinin yeni robotudur. Aile onun özel olarak üretilen robotlardan biri olduğunu bilmiyor. İnsanlar gibi duygu ve düşüncelere sahip olan Anita, bu tavırlarıyla ailede tuhaf düşüncelere sebep olmuştur. Anita’ya Gemma Chan hayat verecek.

Leo; yanında özel robotlardan birisi olan Fred ile birlikte robotların buluşunu gerçekleştiren David Elster’in ölümü sonrası duygulara ve iradeye sahip olan robotları bir araya getirmeye çalışıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir