TV piyasasında adından söz ettirmeye başlayan Netfilx, izlenme oranlarına güvendiği bir dizi . Hemlock Grove ile karşımıza geliyor.

Hikaye Pensilvanya eyaletinde bulunan bir kasabada gerçekleşeyen fantastik ve doğaüstü olaylar etrafında dönüyor. Olaylar genç yaştaki bir kızın ormanda cesedini bulunmasıyla başlıyor. Cesedin bulunmasıyla birlikte şüpheli kişiler birer birer ortaya çıkıyor. Ama genç kızın parçalanmış cesedi bir insan tarafından bu hale getirilemez. Araştırmalar sonrası cinayeti bir insanın değil de başka bir şeyin işlediği ortaya çıkınca herkes bir süre şaşkınlık içerisinde kalıyor.

Cinayeti işleyenlerin peşine düşen yetkililerin oluşturdukları şüpheli listesinin başında şehre tekrar dönen Kurt Adam Gypsy bulunuyor. Ayrıca liste de ölen kızın eski sevgilisi Roman’da bulunmaktadır.

Roman Godfrey; Pensilvanya ve kasabanın en güçlü ailesi olan Godfrey ailesinin erkek çocuğudur. Roman’ın ailesi oldukça garip bir yapıdadır. Beraber yaşadığı annesi ve kız kardeşi çok farklıdır. Annesinin doğaüstü güçlere sahip olduğunu düşünen babası seneler evvel bir arazide ölü bulundu. Ayrıca bir nevi engelli diyebileceğimiz bir ablası var.

Peter Rumancek; İnsanlar tarafından Gypsy ismiyle bilinen Peter, pek sevilmemektedir. Ayrıca cinayetin baş şüphelisi olarak görülüyor. Garip yüzükler takması yüzünden bir genç ona Kurt Adam lakabını takmıştır. Üstüne üstlük bu parçalanmış cesette bulununca Peter şüphelilerin başı olmaktan kurtulamıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir