Dizi arayışlarımızda gözümüzden kaçan sağlam yapımları Golden Globe ve Emmy Ödülleri sayesinde izleme imkanı yakalıyoruz. TV dünyasında büyük ün sahibi olmuş Emmy Ödülü sahibi Hatfields And McCouys; Kevin Costner, Bil Paxton ve Tom Berenger’in bulunduğu bir mini dizidir. History Channel tarafından yayına alınan dizi 3 bölümden  oluşmuştur ve dizinin bir bölümü 1.5 saat sürmektedir.

Amerika tarihinin en uzun süren kan davası Hatfields ve McCouys aile arasında 30 yıl süren bir kan davasıdır. İki ailenin günümüzdeki torunları 2000’li senelerin başlangıcında bir barış antlaşması yaparak kan davasını durdurmaya çalışmıştır. Dizinin hikayesi bu iki aile etrafında dönüyor. İlk bölümüyle 14 milyon izleyiciye ulaşan dizi, Amerika kablolu kanal tarihinde en çok izlenen ikinci yapım oldu.

Hatfields ve McCouys aileleri, kaybettikleri insanların yalnız ölen bir insan olmadıklarını, bir aile içinde güçlü bir bağ olması gerektiğini düşünüyor. Gözleri ailelerinin ismine leke düşmemesi için canlarını bile verecek düzeyde dönmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir