2004 yılında İngiliz kanalı Channel 4 ile ekranlara gelen Green Wing, toplamda 2 sezon sürerek 2006 yılında final yapmıştır. 18 bölümden oluşan Green Wing’in bir bölümü 50 dakika sürüyor. Dizinin yapımcısı ise Victoria Pille’dir. Yapım 2005 senesinde BAFTA tarafından İzleyici Ödülü’ne layık görülmüştür.

East Hampton Hastanesi insanların yaşadığı psikolojik sorunları aşmaları için kurulmuştur. Ama burada işler tersine gidiyor. Gelen hastalar değil çalışanlar ilginç insanlardır.

Caroline Todd; absürt olayların yaşandığı hastaneye yeni gelmiştir. İlk iş gününe hazırlanırken yaşayacağı olaylar onu çıldırtacak.

Guy Secretan; İsviçreli bir aileden gelen Guy, zenginliğinin getirdiği şımarıklıkla yetişmiş. Kadın düşkünü olan anestezi uzmanı Caroline ile aşk yaşamaya çalışacak.

Mac; hastanenin yakışıklı doktorudur. Guy ile sürekli bir rekabet içerisindedir. Birbirlerine karşı absürt oyunlar kuruyorlar.

Sue White; East Hampton’un personel şefidir. Ama çalışanların hiçbiriyle ilgilenmiyor. Kendi kafasına göre hareket eden zalim birisidir.

Joanna Clore; İnsan Kaynakları müdürü olarak karşımıza çıkıyor. İki evlilik yapmış ve iki erkek çocuğuna sahiptir. Çocukları da aynı hastanede çalışıyor. Cinsel istekleri hat safhadadır.

Alan Statham; Radyoloji bölümünü kontrol etmekle görevlidir. Joanna ile bir ilişki yaşıyor. Herkesin içinde Joanna ile birbirlerini elliyor.

Boyce; insanlara karşı şaka yapmayı kendisine amaç edinmiş.

Martin Dear; hayat tarafından sağlam bir yumruk yemiştir. Bütün sınavlarında başarısız sonuçlar almasının yanı sıra annesi tarafından hiç sevilmiyor. En iyi anlaştığı kişi Boyce’dir.

Angela Hunter; Pediatri bölümü doktorudur. Güzelliğinin getirdiği mükemmelliyetçilik ile birlikte havalı kız olmuş. Caroline tarafından pek sevilmiyor. Ayrıca Caroline ile ev arkadaşıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir