Gençlere hitap eden yapımlara daha fazla yer veren İngiliz kanalı E4, 2014 yılında yayına aldığı bir gençlik mini dizisiyle karşımıza geliyor. Glue, toplamda 8 bölümden oluşmaktadır. Daha evvel yine E4 kanalında yayınlanan Skins, The England serisi ve The Fades’te yazar görevi alan Jack Thorne dizinin yapımcılığını üstlenmiş. Polisiye türünü benimseyen dizinin her bölümü 45 dakikadan oluşmaktadır.

Caleb Bray; ailesi tarafından sahip çıkılmamış ve bu yüzden koruyucu ailelerde yetişmek zorunda kalan 14 yaşındaki bir genç olarak karşımıza geliyor. Farklı farklı ailelerde büyümesi yüzünden hayatında bir düzen kuramamıştır. Bir gün cesedi James tarafından traktörün altında bulunuyor ve etrafında bulunan herkes cinayet şüphelisi oluyor.

James Warnick; annesinin işletmeye çalışığı aile çiftliğinde çalışan 18 yaşında bir gençtir. Annesinin hayalleri çiftliğin başına geçmesi olsa da onun dışarıya duyuramadığı hayalleri vardır. Caleb’in cesedini bulmasıyla birlikte bir numaralı cinayet şüphelisi oluyor.

Rob Kendle; Oda James gibi 18 yaşında ve onun en iyi arkadaşıdır. Tina’nın sevgilisi Rob, kötü alışkanlıklara sahiptir. Ayrıca herkesten gizlediği sırları vardır.

Tina Fallon; 19 yaşında ve atlara karşı büyük ilgi besliyor. En büyük hayali Derby isimli yarışı kazanan ilk kadın jokey olmaktır. Caleb’in en yakın arkadaşlarından biridir ve ölümü onu derinden etkilemiştir.

Eli Bray; Calın abisi ve 23 yaşındadır. Annelerini erken kaybetmeleri ve babalarının hapise girmesinden sonra hayatları berbat bir hal almıştır. Caleb ile ara ara sıkıntılar yaşasa da ona en çok değer veren kişidir. Kardeşinin ölümünden sonra baruta döner ve ufak bir kıvılcım sonrası patlayabilir.

Ruth Rossen; 20 yaşındaki kız çingeneler arasında yaşıyor. Annesi ve hayatındaki bazı olaylar yüzünden insanlar tarafından dışlanmıştır. Küçük yaşta bir çocuk sahibi olmuştur ve annesinin yardımıyla çocuğunu büyütmeye çalışıyor.

Annie Maddocks; Ruth gibi 20 yaşındadır ve insanlar tarafından dikkat çekmeyi sevmiyor.

Janine Riley; 24 yaşında ve hayvanlara karşı büyük sevgi besleyen bir veterinerdir. Kimseye bağlı olmayan yaşayabileceğini düşünüyor.

Dominic Richards; James’lerin çiftliğinde seyir olarak çalışıyor. 23 yaşında ve çekici bir yapısı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir