Emrah Serbes kimdir sorusunun cevabını kısaca vermek gerekirse şöyle diyebiliriz. Emrah Serbes 1981 yılında Yalova kentinde dünyaya gelmiş bir yazardır.

Eğitim Hayatı

Daha önce Ankara Üniversitesi’ni bitirmiş olup Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde eğitim almıştır. Tarihi Anabilim Dalı ve Tiyatro Teoremi bölümü mezunudur.

İş Hayatı

Zaman zaman tiyatro eleştirileri yazan zaman zaman ise gazeteler için söyleşiler yapan bu yazarın  daha çok kitapları ile tanıyoruz. Her Temas İz Bırakır isimli romanı ve Son Hafriyat en çok bilinenlerdendir iletişim Yayınları’ndan çıkan bu iki Roman yazarın ilk iki romanıdır.  Ayrıca yazar bu romanlarını ek olarak Erken Kaybedenler isimli öykü kitabını da 2009 yılı itibariyle yayınlamıştır. Daha çok polisiye türünde yazan bu yazarın kitaplarının daha sonra Behzat Ç adlı dizide de etkisi görülmüştür. Yazar bir dönem bu dizinin senaristliğini de yapmıştır.

Özel Hayatı

İlerleyen yıllarda trafik kazası sonucu 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan yazar Trafik kazasında maalesef 3 kişinin ölümüne sebep olmuştur. Olaylar İzmir’de gerçekleşmiştir ve Emrah Serbes İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmıştır. Emrah Serbes’in kamera görüntüleri sayesinde suçlu bulunmasının öncesinde suçu üstlenen Kenan Doğru’ya ise 1 yıl hapis cezası verilmiştir. Kamera görüntüleri sonrası suçunu itiraf eden yazara ise 13 yıl 4 ay hapis cezası verilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir