Show TV ekranların da sunduğu haber başlıklarına doğru ve iğneleyici yaptığı yorumlarla kendinden bahsettiren Ece Üner halkın sevgisini kazanmaya tüm alkışları toplamaya devam ediyor. Üner’in babası bir dönem CNN Türk’te genel müdürlük yapan Dinç Üner’dir. Ece Üner, 1981 senesin de İstanbul doğmuştur. Liseyi öğrenimini Koç Özel Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversiteyi de Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümün de bitirir. Paris’te bulunan Sorbonne Üniversitesi’nde Fransız dilini öğrenir. Brüksel’de Avrupa Birliği konusunda eğitim alır. Üner aynı zaman da çok iyi derecede Fransızca, İspanyolca ve İngilizce ve biliyor.12 yıl atletizmle uğraşan Ece Üner’in 1500-3000-5000 metrelerde Türkiye ve İstanbul dereceleri vardır.

Özel Hayatı

Kendisi gibi gazeteci olan Deniz Bayramoğlu ile 2013 senesin de hayatlarını birleştirmişlerdir. Son zamanlar da boşandı haberleri sıklıkla gündeme gelse de evlilikleri mutlu bir şekil de devam etmektedir. Hatta bu evlilikten Güneş adın da bir erkek çocukları bulunmaktadır.

Kariyeri

Ece Üner, iş hayatına Avrupa Birliği muhabiri olarak başlamış. Daha sonra NTV’de çalıştıktan kısa bir süre sonra 2006’da CNN Türk’ün spor bölümün de çalıştı ve yine aynı kanal da hafta sonları spor haberlerini sundu. 2007’de Mart ayın da CNN Türk’te Orkun Yazgan ile beraber Yeni Gün isimli bir haber programını sunmaya başlar. 2009’da Ağustos ayın da Habertürk kanalına geçti. 2010 yılın da Olduğu Gibi adlı tartışma programına sunuculuk yaptı. 2011 yılın da ise Akşam Raporu isimli bir haber programını sunmaya başlar. 2012 yılının Aralık ayından 2017 yılına kadar Habertürk TV’deki Enine Boyuna adlı bir tartışma programına sunuculuk yapar. 6 Ocak 2014 ve 5 Haziran 2015 tarihleri Show Ana Haber bültenini sundu ve yerini daha sonra Jülide Ateş’e bıraktı. Daha sonra tam tersi Jülide Ateş’in bıraktığı koltuğa tekrardan Ece Üner oturuyor ve Show Ana Haber sunuculuğu yapmaya başlıyor. Hala bu kanal da her akşam Show TV Ana Haberlerinde karşımıza çıkıyor yine o eşsiz yorumları ile bilgilendirmeye devam ediyor.

Ece Üner’in Kitapları

Ece Üner’in bir tane kitabı vardır: Olduğu Gibi. Ayrıca Küresel İletişim, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Medya Ekonomisi, üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir