Son yıllarda TV dünyasına damga vuran Starz, önce Spartacus yapımı ile seyircileri kendisine mest etti. Ardından yayına aldığı Magic City, The White Queen ve Da Vinci’s Demons ile başarılı grafiğini sürdürdü. Yine aynı kalitede olan korsan dizisi Black Sails ile seyircisinin karşısına geliyor.

Transformers, Armageddon ve Pearl Harbor gibi yapımlarıyla ünlenen yapımcı Micheal Bale dizinin yapımcılığını üstlenecek. Oyuncu kadrosunda Toby Stephens, Kule Arnold, Zach McGowan, Hannah New, Toby Schmitz, Clara Paget, Tom Hopper, Jessica Parker Kennedy gibi önemli isimleri bulunduran dizi korkuyla tanınan Kaptan Flint ve onun mürettebatı etrafında yaşanacak olayları ekranlara getirecek.

Takvimler 1715’i gösterdiğinde Karayipler korsanların ana vatanı oluyor. Asıl sahibi İngilizler olan New Providence adası, korkusuz ve gaddar korsanların hüküm sürdüğü yer olmuştur. Kanunların olmadığı New Providence’nin en korkulan ve saygı duyulan korsanı ise Kaptan Flint’tir.

İngiltere donanmasının tekrar New Providence adasını ve onu çevreleyen suları ele geçirerek korsanları temizleme isteği Kaptan Flint’in başına bela olacaktır. Elleriyle kazıyarak kurduğu imparatorluğunu İngilizlere kaptırmak niyetinde olmayan Kaptan Flint, İngiliz donanmasının yanı sıra azılı düşmanı Kaptan Charles ile uğraşacak. Ayrıca kendi iç dünyasında yaşayacağı romantik duyguları onu çok yıpratacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir