Son yıllarda program sunuculuğu ile adından sıkça bahsedilen Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir. Nüfusu aslen Erzurum, Ilıcalı’dır. Ergün ve İlknur Ilıcalı çiftinin de ikinci çocuğu olan Acun, bugünlerde 50 yaşındadır ve program sunuculuğu yapmaktadır. Ömer Cenker Ilıcalı isminde bir abiye sahiptir. Babası Ergün Ilıcalı müteahitlik yapmaktadır, annesi İlknur Ilıcalı ise iyi bir eğitim almış müdürdür.

Eğitimi

Edirne’de dünyaya gelmiş olan Ilıcalı, ilk ve orta öğrenimini Edirne’deki İstiklal İlkokulu’nda tamamlanmıştır. Daha sonra liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okumuştur ve üniversite yaşamı boyunca da hayatını İstanbul’da geçirmiştir. İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanan Acun Ilıcalı, okulu bir türlü bitirememiştir.

Özel Yaşamı

Acun Ilıcalı, henüz 19 yaşındayken 1988 yılında Seda Başbuğ ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Banu isminde bir kızı da vardır. Fakat 1995 yılında anne ve babasını bir trafik kazasında kaybedince ciddi bir bunalıma girip, bunun da etkisiyle eşi Seda Başbuğ’dan 1993 yılında ayrılmıştır. Daha sonra Acun, 2003 yılında geldiğinde Zeynep Yılmaz ile dünya evine giriyor ve bu evliliğinden ise Yasemin ve Zeynep isminde iki kız çocuğu sahibi oluyor. Fakat 2010 senesinde Zeynep Yılmaz, Acun’a kendisini Şeyma Subaşı ile aldatmış olduğu için bir boşanma davası açmıştır. 3 sene sonra ise Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı çiftinin Melisa isminde bir kız çocukları olunca, Acun ve Zeynep Yılmaz boşanmıştır. 2017 senesinde Acun ve Şeyma Subaşı evlenmişlerdir fakat geçtiğimiz senelerde o evlilik de son bulmuştur.

Rol Almış Olduğu Dizi ve Filmler

Acun Ilıcalı ilk olarak 2001 senesinde yayınlanmaya başlanan Tatlı Hayat isimli dizide konuk oyunculuk yapmıştır. 2002 senesinde ise Mumya Firarda isimli yapımda rol almıştır ve 2004-2007 senelerinde ise Avrupa Yakası isimli komedi sictomunda konuk oyunculuk yapmıştır. 2005 senesinde Şahan Gökbakar’ın sunumunu yapmış olduğu Dikkat Şahan Çıkabilir isimli komedi dizisinde de konuk oyunculuk yapmıştır. 2010 senesinde Adab-ı Muaşeret isimli sinema filminde bir rol oynayan Acun daha sonra 2017 senedinde yayınlanmış olan Yol Arkadaşım isimli filmde de konuk oyunculuk yapmıştır.

Sunuculuğunu Üstlendiği Programlar

Acun ilk olarak 2002 senesinde Acun Firarda asında bir programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Bu programdan sonra sırasıyla Fear Factor, Var Mısın Yok Musun, Devler Ligi, Yok Böyle Dans, Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye ve Survivor isimli programları sunmuştur. Günümüzde devam etmekte olan Survivor’ın sunuculuğu halen üstlenmektedir. Geçtiğimiz senelerde satın almış olduğu TV8 kanalında ise bu programlardan O Ses Türkiye ve Survivor yayınlanmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir